Historia przedszkola cz.II

Od 1990 roku funkcję dyrektora przedszkola pełniła Pani Anna Wróblewska. Personel przedszkola uległ w tym czasie zwiększeniu o etat katechety. W kwietniu 2002 roku zorganizowano uroczystość z okazji przypadającego jubileuszu 50-lecia naszego przedszkola. Na uroczystość zostali zaproszeni wszyscy emerytowani pracownicy przedszkola, władze miasta, przedstawiciele kuratorium, rodzice, dyrektorzy innych rzeszowskich przedszkoli. Były piękne występy przedszkolaków, życzenia od zaproszonych gości i wspomnienia, wspomnienia, wspomnienia :-) Od września 2003 roku tj. z chwilą objęcia funkcji dyrektora przez Panią Annę SZARO nastąpił okres niezwykle dynamicznego rozwoju i zmian w życiu naszego przedszkola. Dzięki jej osobistemu zaangażowaniu i umięjetnościom organizacyjno- kierowniczym nasze przedszkole znajduje sie w awangardzie placówek przedszkolnych, co niejako wpisuje się w krajobraz przeobrażeń i wymogów stawianych wszystkim przez współczesną nam rzeczywistość. Dzieki wytrwałości Pani dyrektor w szukaniu sponsorów znalazła sie grupa ludzi i firm, które oferowały nam pomoc w róznych dziedzinach. Wśród firm szczególnie należy wymienić: "Castrol", "Hotel Budimex", "Darex", "Vega" i "Goplana". Wiedziałyśmy, ze możemy liczyć ze strony tych sponsorów na upominki, prezenty czy słodycze dla dzieci. Rok 2006 przyniósł znaczne zmiany w naszej placówce. Juz na wiosnę zapadła decyzja o przeniesieniu naszego przedszkola w inny rejon Rzeszowa. Przyczyną tej zmiany lokalizacji były plany rozbudowy centrum miasta. Podczas wakacji wspólnym wysiłkiem całej kadry przedszkola udało się przygotować wyposażenie w nowym miejscu tak, aby we wrześniu normalnie przyjąć dzieci i przystąpić do realizacji zadań w pełnym zakresie. Mimo, iż było to spore wyzwanie z satysfakcją odnotowujemy, iż wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem sprostałyśmy zadaniu :-) Nowe przedszkole zostało wzbogacone o nowe, kolorowe meble, zabawki i pomoce dydaktyczne. Nasze przedszkole było pierwszą tego typu placówką oświatowo-wychowawczą na osiedlu ,,Projektatnt", dlatego też rodzice i mieszkańcy z ogromną radoscią przyjęli jej otwarcie. Ogromne potrzeby społeczeństwa sprawiły, że zorganizowano większą liczbę oddziałów niż uprzednio planowano i zrealizowano. Obecnie w przedszkolu jest sześć oddziałów dzieci w różnych grupach wiekowych. Dzięki temu nie uległa zmianom organizacja pracy. Opiekę nad dziećmi sprawuje jedenascie nauczycielek i dziesięć osób obsługi.