Historia przedszkola - obecnie

Historia przedszkola - obecnieW budynku przedszkola miesci się sześć pięknych, kolorowych sal wyposażonych w nowoczesne meble, zabawki i pomoce dydaktyczne a także estetyczne i funkcjonalne łazienki. Podczas ostatnich wakacji, dzieki ofiarności i zaangażowaniu rodziców /P. Marka Micała i P. Dariusza Mirosława/ udało się wygospodarować część szatni i zaadoptować ją na salę ruchu dla dzieci. Dzięki temu rozwiązaniu zyskaliśmy miejsce na zajecia dodatkowe. Ponadto zmienił się wystrój szatni. Dzięki tapetom z korka znacznie powiekszyła sie powierzchnia do eksponowania prac dziecięcych. Posiadamy duży ogród, który coraz bardziej zagospodarowywujemy równolegle prowadząc stałe prace konserwacyjno-pielęgnacyjne. Wiosną 2007 roku został obsadzony typowo ogrodową roślinnością dekoracyjną według zatwierdzonego projektu opracowanego przez profesjonalistów w tej dziedzinie. Do prac nad zagospodarowaniem ogrodu włączyli sie rodzice. Ponadto dzięki ofiarności i zaangazowaniu rodziców zakupiono parasole przeciwsłoneczne i dodatkowy sprzęt do zabaw w ogrodzie. Ostatnio nasz ogród wzbogacił się o ekokompostownik, w którym wspólnie z dziećmi będziemy gromadzić odpady organiczne, a poprzez to poszerzymy zakres naszych działań proekologicznych z równoczesnym wzbogaceniem praktycznej edukacji ekologicznej dzieci.