Teatrzyk "PINOKIO"

Teatrzyk Zajęcia teatralne, podobnie jak w roku ubiegłym, prowadzone są przez nauczycielki: Renatę Wąs i Agnieszkę Jarosz i cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci, jak i rodziców. Są bezpłatne i odbywają się raz w tygodniu, w ramach godzin pracy przedszkola, wynikających z podstawy programowej. Celem przedszkolnego teatru jest rozwijanie u dzieci uzdolnień teatralnych, oprawa uroczystości przedszkolnych oraz promocja działalności naszej placówki w środowisku lokalnym. W bieżącym r. szk. przedszkolny teatr „Pinokio” skupia 21 dzieci z trzech najstarszych grup (5,6-latki). Pierwszy występ teatrzyku „Pinokio” odbył się z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie „Legendy o Orle Białym” przybliżyło dzieciom początki powstania Państwa Polskiego i zainteresowało ich jego historią. „Hej kolęda, kolęda” to przedstawienie jasełkowe, które uświetniło uroczystość wigilijną w przedszkolu. Barwne postaci kolędników, stroje, dekorację, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek sprawiło, iż przedstawienie zostało przyjęte przez przedszkolaków z dużym zainteresowaniem i zostało nagrodzone hucznymi brawami. Uwzględniając prośbę rodziców, dzieci z teatrzyku „Pinokio” wystąpiły przed nimi ponownie z przedstawieniem „Hej kolęda, kolęda”, co dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Od lutego 2014r. „Mali aktorzy” rozpoczęli próby do spektaklu „Niegrzeczna królewna”. Premiera odbyła się 1 czerwca i uświetniła uroczystość z okazji Dnia Dziecka.

Galeria :  2929 zdjęć w galerii
29 zdjęć w galerii