NABÓR NA ROK SZKOLNY 2014-2015

NABÓR NA ROK SZKOLNY 2014-2015W bieżącym roku rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli miejskich oraz punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych będzie – kolejny raz – wspomagana elektronicznie. Taki sposób zapewnia obiektywny i całkowicie bezpieczny nabór na wszystkich etapach. Przedszkola miejskie czynne są w godzinach: 6.30 – 17.00 (10,5 godziny). Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę zapewniają przez 5 godzin. Pozostałe godziny są odpłatne dla rodziców – na zasadach określonych w stosownej Uchwale Rady Miasta (tekst uchwały znajduje się w dziale Aktualności). Punkty przedszkolne w miejskich szkołach podstawowych oferują bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze co najmniej 5 godzin dziennie. System elektroniczny daje możliwość pełnego wykorzystania miejsc w miejskich przedszkolach i punktach przedszkolnych w szkołach podstawowych – w przypadku liczby chętnych przekraczających dopuszczalną normę w jednym przedszkolu (punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej) istnieje możliwość automatycznego przyjęcia dziecka do przedszkola (punktu przedszkolnego w szkole podstawowej) wskazanego na drugiej lub trzeciej preferencji. Z ułatwień elektronicznego naboru korzystają rodzice dzieci już uczęszczających do rzeszowskich przedszkoli. Dzięki uproszczonej formie deklaracji nie muszą oni przechodzić całego procesu rekrutacji.