O nas samych

O nas samych"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

"Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, mysleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy swiat"

Robert Fulghum

Witamy w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Rzeszowie
Przedszkole Publiczne nr 3 w Rzeszowie jest najstarszym rzeszowskim przedszkolem z ogromnymi tradycjami w dziedzinie wychowania i nauczania. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00 Placówka nasza zapewnia opiekę 150 dzieciom w 6 oddziałach. Do realizacji zamierzeń wychowawczo-dydaktycznych przedszkole posiada 6 sal zabaw. Pomieszczenia te są bardzo dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. Nad prawidłowym rozwojem dzieci w każdej grupie wiekowej czuwają dwie nauczycielki oraz pracownik obsługi. Wszyscy zatrudnieni nauczyciele posiadają odpowiednie przygotowanie zawodowe. Wszystkie zajecia prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich metod i form pracy na bieżąco wzbogacanych o wszelkie innowacje pedagogiczne. Organizujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych zgodny z życzeniami rodziców i zainteresowaniami rodziców: audycje muzyczne, gimnastyka korekcyjna, język angielski, religia, rytmika, taniec towarzyski, zajęcia logopedyczne.
Przedszkole zapewnia dzieciom właściwe warunki wypoczynku, zdrowia i bezpieczeństwa.